neděle 24. května 2009

Několik snímků ze soutěže RCEJ/RCEK Poříčí - 23.5.2009

Na tomto místě jen několik snímků z podařené soutěže, k postřehům kolem pravidel RCEK se v krátké době vrátím. Co se týče výsledků, tak plechovky vyhrál J. Váňa a oběžky jsem vyhrál já, rozdíly ale byly zejména v pokusné soutěži RCEK velmi vyrovnané.
Hlavním přínosem dne ale bylo ověření řady věcí kolem navrhovaných pravidel, každopádně to bylo velmi užitečné.1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Byla to moc fajn soutěž. Zejména pro soutěžící létající obě kategorie byla tato soutěž velmi svižná, neboť se šlo doslova z "rundy do rundy".
RCEJ neboli "Plechovky" se létaly podle platných pravidel tak jak je soutěžící této kategorie znají.
"Káčka" se létala podle navrhovaných pravidel tak jak je uvádí Tomáš na tomto svém webu. Soutěžení v nově vznikající kategorii RCEK bylo vemi zajímavé a hlavně plné taktizování s délkou doby chodu motoru. Sekundy natočené na motoru v průběhu stoupavého letu sice přinesou větší jistotu, že nalétám potřebný čas, ale mohou také při hodnocení v závěru letu chybět. To nastane v případě, že "to" nosí a ostatní nalétají potřebný čas s kratší dobou motorového letu. Díky taktizování se tedy létaly výšky srovnatelné s výškami, které na 60 sec. motoru dosahují "Plechovky" (alespoň z mého pohledu).
Myslím si tedy, že "Káčka" budou fajn kategorie.
Pořadatelům patří dík za krásnou soutěž resp. dvojsoutěž.Za soutěž RCEJ a za zkušební soutěž RCEK.
Letu zdar
Honza Mlejnek,LMK Lipence